asanisimasa

Anima = lélek, átvitt értelemben: kísértet, szótagolva: asa-nisi-masa, magyarul: kivi-sévér-tevet, ahogy az Fellini 8 és fél című filmjében szerepel. Kérdések, javaslatok, ajánlatok, munka, állás, effélék: efespontasanisimasakukacgmailpontcom . A posztok végén lévő pontozás szimpla tetszési mutató, semmi több. Azt mutatja, hogy az adott film mennyire tetszett. A címkefelhő helyett használd a 'keresés' opciót a jobb oldali oszlopban. Kiválóan működik, ha egy szóra, egy kifejezésre, az adott rendező vagy színész családnevére keresel rá.

Friss topikok

Háború a háborúról (Path To War, 2002)

2010.07.25. 13:12 efes

A Háború a háborúról tulajdonképpen egy egybevágott minisorozat, annak minden szokásos ismérvével, a relatíve kevés külsővel, ami van, az is imitált vagy valódi korabeli híradórészlet. Sok párbeszéd, igen intenzív színészi jelenlétekkel. Nem véletlenül a HBO gyártásában készült ez a monstre tévéjáték, melynek megtekintése így 165 percben embert próbáló, de ha a téma iránt érdeklődünk, viszonyalg azért könnyen abszolválható feladat.

A téma USA vietnami (mint ahogy végül kiderült) fiaskójának, méretes zakójának, nemzeti tragédiájának politikai háttere, Lyndon B. Johnson (a Hairből is ismert LBJ) elnök és hadügyminisztere, Robert McNamara kapcsolatának szemszögéből vizsgálva. A filmet rendező John Frankenheimer és az író Daniel Giat az elnököt -jó amerikai, de józan gondolkodású és nem kritikátlan hazafiként- egy nagyformátumú politikusként mutatja be, akit bár jó célok vezéreltek, de a legfontosabb pillanatokban mégis rosszul döntött, s akinek tragédiája, hogy bár olyan fontos oktatási, polgárjogi és egészségügyi programja volt, amihez hasonlónak keresztülvitelével éppen még ma is küzd Obama elnök, nevét mégis a dicstelen vietnami agresszió elindításával, sok ezernyi amerikai halálával hozzák összefüggésbe. Vele szemben McNamara figurája áll, aki szintén nem amolyan rossz emberként jelenik meg e filmben. "Nagy humanista" ő, amint azt az elnök állítja róla, azonban éppen a kor kusza politikai függvényrendszerében tanúsított kérlelhetetlen, hidegfejű pragmatizmusa teszi őt háborúpártivá. Kettejük között egy hasonló kaliberű civil tanácsadó, Clark Clifford ingázik. Verbális mexikói standoff, öltönyben, nyakkendőben.

A film alapos, bár kizárólag a Fehér Ház és a Pentagon közti játszmákra korlátozódik, holott a vietnami konfliktusnak voltak ezeken kívül más, igen fontos szereplői is, de amit vállal, abban tényleg részletekbe menő és árnyalt. Kiemelendő a három fő karaktert alakító színészek játéka: Johnson elnökként Michel Gambon egészen remek, de igen jó a kockafejú McNamaraként Alec Baldwin, valamint Clifford szerepében a hófehér hajú Donald Sutherland is. Asanisimasa: 6/10

A bejegyzés trackback címe:

https://asanisimasa.blog.hu/api/trackback/id/tr582174553

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

bsteve 2010.07.26. 00:20:58

öltönyben, nyakkendőben focizni is lehet, nincs ezzel semmi baj :)
www.youtube.com/watch?v=O--NB3MtCr8
süti beállítások módosítása